Driveline CAE FEA Engineer

BH-275006
  • 0
  • Poland Kraków
  • Permanent
  • Automotive
 Dla naszego klienta, globalnej firmy z branży automotive, poszukujemy obecnie pracownika na stanowisko:

CEL PRACY:

Inżynier CAE FEA jest odpowiedzialny za kierowanie i prowadzenie procesu projektowania i rozwoju produktu poprzez działania związane z komputerową analizą projektu. Rola ta polega przede wszystkim na korzystaniu z najnowocześniejszych narzędzi analizy elementów skończonych, takich jak ANSYS CAE / techniki modelowania multi-fizycznego, w celu przeprowadzania analiz na poziomie systemu i komponentów w produktach motoryzacyjnych układów napędowych, takich jak skrzynie biegów i moduły napędu elektrycznego. Typowe zadania obejmują analizę strukturalną, określanie obciążeń, analizę wyników, przewidywanie trwałości zmęczeniowej, testowanie korelacji, a także interpretację danych i pisanie raportów. Osoba na tym stanowisku musi wspierać inżynierów odpowiedzialnych za projektowanie w tworzeniu projektów, które spełniają lub przekraczają cele. Inżynier CAE FEA musi również wspierać rozwój grupy CAE i grupy zajmującej się projektowaniem produktów poprzez rozwój wewnętrznej infrastruktury, narzędzi i metodologii. Osoba na tym stanowisku musi również wykazywać cechy, które sprzyjają postępom zespołu, wykazywać się starannością w codziennych zadaniach, być w stanie mentorować innych członków zespołu, podejmować inicjatywę w zakresie trudnych zadań oraz mieć chęć i umiejętność tworzenia możliwości.

KLUCZOWE OBOWIĄZKI:

  • Analiza elementów skończonych i obliczenia analityczne w celu wsparcia problemów inżynieryjnych w zakresie projektowania i rozwoju produktu oraz etapów produkcji komponentów samochodowych układów napędowych.
  • Wspieranie procedur walidacji i testowania projektu oraz analizy przyczyn źródłowych awarii produktu przy użyciu metody elementów skończonych.
  • Wykonywanie projektów w zakresie strukturalnej analizy elementów skończonych (statycznej i dynamicznej), analizy NVH w celu wsparcia programów NBO / nagrodzonych / poprodukcyjnych.
  • Publikowanie podsumowania wyników analiz w przeglądach wersji projektowych
  • Wspieranie rozwoju i wdrażania funkcjonalnych i technicznych możliwości grupy CAE; prowadzenie i zarządzanie wewnętrznymi inicjatywami grupy CAE.
  • Zapewnienie wkładu/kierunku w zakresie poprawy projektu produktu/komponentu przy użyciu wyników FEA.
  • Udział i wsparcie w globalnych działaniach COE. Wspieranie rozwoju grupy CAE i grupy zajmującej się projektowaniem produktów poprzez rozwój wewnętrznej infrastruktury, narzędzi i metodologii.
  • Pisanie raportów podsumowujących wyniki analiz i przeglądanie wszystkich wyników analiz związanych z projektem w celu zapewnienia dokładności raportów projektowych.
  • Zdolność do wspierania i dostarczania danych wejściowych do prognoz ED&D / budżetowych.

KOGO SZUKAMY:

  • Minimum licencjat z inżynierii mechanicznej, inżynierii mechatroniki lub pokrewnej dziedziny
  • Wymagane jest co najmniej 7 lat powiązanego doświadczenia w pracy inżynierskiej
  • Wymagane jest doświadczenie w układach napędowych pojazdów elektrycznych i/lub silników spalinowych
  • Doświadczenie w liniowej i nieliniowej analizie strukturalnej, w tym analizie zmęczeniowej
  • Doświadczenie w przeprowadzaniu analizy NVH układów napędowych
  • Biegła znajomość analizy dynamiki wieloczłonowej
  • Doświadczenie w pakiecie oprogramowania ANSYS

PREFEROWANE WYMAGANIA:

  • Tytuł magistra lub wyższy w dziedzinie inżynierii mechanicznej, inżynierii mechatroniki lub w dziedzinie pokrewnej
  • Wymagane jest doświadczenie w układach napędowych pojazdów elektrycznych i/lub silników spalinowych.
  • Wysoka biegłość w liniowej i nieliniowej analizie strukturalnej, w tym analizie zmęczeniowej
  • Wysoka biegłość w przeprowadzaniu analizy NVH układów napędowych
  • Wysoka biegłość w analizie dynamiki wieloczłonowej
  • Wysoka biegłość w pakiecie oprogramowania ANSYS

With over 90 years' combined experience, NES Fircroft (NES) is proud to be the world's leading engineering staffing provider spanning the Oil & Gas, Power & Renewables, Chemicals, Construction & Infrastructure, Life Sciences, Mining and Manufacturing sectors worldwide. With more than 80 offices in 45 countries, we are able to provide our clients with the engineering and technical expertise they need, wherever and whenever it is needed. We offer contractors far more than a traditional recruitment service, supporting with everything from securing visas and work permits, to providing market-leading benefits packages and accommodation, ensuring they are safely and compliantly able to support our clients.