Specjalista / Starszy Specjalista ds. BHP i Ochrony Środowiska

BH-266267
  • Competitive
  • Poland Trzebinia
  • Permanent
  • Construction & Infrastructure
Dla naszego klienta, poszukujemy dostępnych kandydatów, z doświadczeniem na stanowisku Specjalisty / Starszego Specjalisty ds. BHP i Ochrony Środowiska w firmach realizujacych projekty budowlane.

Zakres obowiązków:
  • Przeprowadzanie szkoleń wstępnych, okresowych BHP dla pracowników oraz aktualizacja ocen ryzyka zawodowego na stanowiskach pracy,
  • Prowadzenie niezbędnej dokumentacji BHP i ochrony środowiska wymaganej prawem, w tym stanowiskowych instrukcji BHP oraz doradztwo w interpretacji przepisów BHP,
  • Sporządzanie dokumentacji powypadkowej do wypadków przy pracy oraz w drodze do/z pracy.
  • Reprezentowanie Pracodawcy podczas kontroli Państwowej Inspekcji Pracy oraz podczas audytów zewnętrznych,
  • Przeprowadzanie raz w tygodniu kontroli BHP na budowach oraz bieżące opracowanie raportów z zaobserwowanych niezgodności,
  • Udział w cotygodniowych naradach (krótkie omówienie stanu BHP na budowach),
  • Weryfikacja planów BIOZ i PTiOR,
  • Realizacja zadań służby BHP, w tym sporządzanie corocznych raportów o stanie bezpieczeństwa i higieny pracy,
  • Bieżąca współpraca z transportującymi i odbiorcami odpadów (prowadzenie ewidencji odpadów w systemie BDO) oraz nadzorowanie poprawności prowadzenia gospodarki odpadami,
  • Sporządzanie Planów Ochrony Środowiska dla nowych kontraktów,
  • Prowadzenie dokumentacji Zintegrowanego Systemu Zarządzania (na zgodność z normami ISO 9001/14001/45001) oraz przygotowywanie jednostki do zewnętrznych audytów certyfikujących,
  • Przygotowanie danych do rocznych sprawozdań o wytwarzanych odpadach oraz o zakresie korzystania ze środowiska (emisja gazów i pyłów do powietrza),
  • Współpraca z Głównym Specjalistą ds. BHP i Ochrony Środowiska,Tworzenie i aktualizacja wewnętrznych procedur z zakresu BHP i przepisów przeciwpożarowych.

Wymagania:
  • Wykształcenie wyższe kierunkowe w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony środowiska,
  • Min. roczne doświadczenie zawodowe w pracy w służbie bhp,
  • Bardzo dobra znajomość przepisów z zakresu BHP, ochrony przeciwpożarowej oraz ochrony środowiska,
  • Bardzo dobra znajomość norm ISO 14001 i 45001,
  • Doświadczenie w kompleksowej obsłudze firmy w zakresie BHP,
  • Czynne prawo jazdy kat. B,
  • Dobra znajomość języka angielskiego,
  • Dobra znajomości pakietu MS Office,
  • Samodzielność w zakresie podejmowanych działań dotyczących BHP.Komunikatywność, umiejętność pracy w zespole.
Oferujemy:

  • Stabilne zatrudnienie na podstawie umowy o pracę,
  • Prywatną opiekę medyczną dla pracownika i jego rodziny finansowaną przez pracodawcę,
  • Grupowe ubezpieczenie na życie,
  • Premię roczną,
  • Kartę Multisport
  • Pracę w miłej atmosferze,
  • Służbowy telefon i laptop.